Fonódás
Lámpikáink abban a megtiszteltetésben részesültek, hogy több alkalmas ingyenes kosárfonó oktatást kaptak a Hagyományok Háza kiváló munkatársától, Legeza Mártitól az Interweaving-Fonódások (a Human Sanat Bt. (2021-1-HU01-KA210-ADU-000027366 számú) Erasmus + Kisléptékű partnerségek) projekt keretében. Csodaszép karácsonyi dekorációk készültek! ❤️ Köszönjük Márti a szeretetteljes fonási alkalmakat! 😘
„A műhelymunkák során nemcsak a fűzvessző szálai fonódnak, de sokat tanulunk önmagunkról, megtanulunk segítséget kérni, elfogadni, türelemmel várni, párban dolgozni, kitartóan bízni, hogy sikerül, ha kihívásnak is érezzük olykor, de képesek vagyunk arra, hogy megcsináljuk, megtanuljuk, hogy ahány fecske, annyi féle és attól szép a világ, hogy olyan sokszínű!”
LélekTánc
„A Színház és a Képzőművészet közös keringője”
Különleges társművészeti együttműködést indít Vonyarcvashegyen a Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány és az Imre Sándor Szeretetszínház.
A két szervezet értelmi fogyatékosággal élő képzőművészeknek és színművészeknek szervez közös műhelymunkát, melynek vezetői Bartokos Tamás, színházigazgató és Pető Hunor, Munkácsy-díjas képzőművész.
„Hisszük, hogy a művészet eszközével változtatni tudunk azokon a társadalmi előítéleteken, melyek a fogyatékkal élőket, és a halmozottan hátrányos embereket érik a hétköznapokban. Bizonyosak vagyunk benne, hogy előadásaink fontos szerepet vállalnak az integráció, az inkluzív szemlélet kialakításában. Azért dolgozunk, hogy a tehetség, a szorgalom, a tudás, a szolidaritás, a közösségben rejlő értékek kibontakozzanak és hozzájáruljanak a gyermekek, fiatalok és felnőttek szemléletváltozásához”, vallja Bartokos Tamás.
A Lámpás ’92 Alapítvány három évtizede több száz fogyatékossággal élő ember lakhatását, foglalkoztatását, művészeti képzését, valamint rászoruló gyermekek ellátását teszi lehetővé családias környezetben.
Az összművészeti együttműködés egy olyan program keretében valósul meg, amely két évtizede nyújt lehetőséget az ország és a Kárpát-medence számos pontján élő tehetséges értelmi sérült felnőttek művészeti képzésére, mely által a képzőművészet eszközeivel kifejezhetik gondolataikat, érzéseiket.
Pali Róbert, az eseménynek otthont adó nagyközség polgármestere évek óta támogatja a színház munkásságát. Mind mondta: „Az előadásukat körülvevő szeretet azonnal magával ragadott. A nyári színi táborunkban a vonyarcvashegyi régió gyermekei együtt dolgoztak, játszottak, alkottak, lélegeztek a társulat tagjaival és sérült, hátrányos helyzetű, gyermekotthonokban nevelkedő társaikkal.” Most a festői szépségű Vonyarcvashegyen a kultúra és a művészet összefonódik.
Tavasszal az (Érték Vagy! program keretében) találkozott először a két szervezet, ahol Példakép-Példaképp Díjat kapott az Imre Sándor Szeretetszínház Vonyarcvashegy. A díjat a Lámpás ’92 Alapítvány fogyatékosággal élő kézművesei Laborc Tamás tervező vezetésével alkották meg.
Az őszi műhelymunkát téli és tavaszi együttműködések, próbák követik majd és 2023. nyarán egy egyedülálló premieren mutatják be a közös művészeti performanszt.
Megnyitó
A Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány és az Imre Sándor Szeretetszínház szeretettel meghívja Önt és barátait a LélekTánc című művészeti műhely megnyitójára 2022. november 4-én,
9 óra 30 perces kezdettel a Vonyarcvashegyi Művelődési Házba
(8314 Vonyarcvashegy, Fő u. 64.).
A társművészeti műhelyt megnyitja, az esemény fővédnöke:
Fülöp Attila, gondoskodáspolitikáért felelős államtitkár
Köszöntőt mond:
Pali Róbert, Vonyarcvashegy Nagyközség polgármestere
Beszédet mond:
Bartokos Tamás, színházigazgató,
Pető Hunor, Munkácsy-díjas képzőművész és
Varga Zoltán, a Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány elnöke
Az esemény védnöke: Nagy Bálint, országgyűlési képviselő, államtitkár
További információ: lampasmuhely@gmail.com; 06 70 312-8890
Szeretettel ajánljuk figyelmetekbe az alábbi interjút, melyet a Szerencsejáték Zrt. oldalán olvashattok: itt
MONTREAL
egyedi ékszer különleges alkotóktól
A Lámpás ’92 Alapítvány értelmi fogyatékossággal élő kézművesei Laborc Tamás tervező (FromWood) vezetésével megalkották azt a különleges design ékszerkollekciót és a hozzá tartozó kulcstartót, melyet egy patinás múltú olasz autómárka, az Alfa Romeo inspirált.
A kollekció elkészítését nagy műgonddal és igazi szenvedéllyel végezték az alkotók.
Az ékszerekben izgalmas módon ötvöződik egy kivételes nemesfa (redheart) és a karbon, melyet a valódi bőr és rozsdamentes acél tesz teljessé. A tradicionális és az innovatív anyagok ötvözéséből (melyek a minőségi autógyártás alapanyagai) létrejött ékszerek magukban hordozzák az időtlen szépség üzenetét.
A kollekción megjelenő négylevelű lóhere minden levele egy-egy értéket szimbolizál: a hitet, a reményt, a szeretetet, és a szerencsét.
A formatervezésben az Alapítvány Kárpát-medencei képzőművészeti programjának tehetséges alkotói is közreműködtek.
Az Alapítvány több mint 20 éve biztosít értelmi sérült munkatársai számára valódi munkahelyeket, ahol kézműves kismestereik környezettudatos módon redesign termékek készítésével, és hagyományőrző mesterséggel foglalkoznak.
A Szervezet közel harminc éve, több száz fogyatékossággal élő ember lakhatását, foglalkoztatását, művészeti képzését, valamint rászoruló gyermekek ellátását teszi lehetővé családias környezetben.
A kollekciót 2022. tavaszán Rákóczi Ferenc rádiós műsorvezetővel egy különleges premier eseményen mutatják be az alkotók.
További információ: lampasmuhely@gmail.com 0670-3357-4757
Sajtóközlemény – Azonnal közölhető
Hit-térerő
Ismét találkoznak tehetséges, fogyatékossággal élő képzőművészek a Börzsöny szívében.
A Lámpás 92 Közhasznú Alapítvány és a ParaArt Nemzetközi Egyesület immár két évtizede rendezi meg nyári Kárpát-medencei képzőművészeti alkotótáborát.
Idén Kemence ad otthont az egy hetes műhelymunkának, ahová az ország számos pontjáról, illetve Erdélyből és Felvidékről is érkeznek tehetséges, értelmi fogyatékossággal élő kisművészek.A képzés és a műhelymunka középpontjában a tehetséggondozás áll. Az alkotói folyamatok elsajátítását, irányítását és a tehetségek kibontakozását ismert képzőművészek segítik.
A program célja, hogy a festészet, grafika, szobrászat és tájművészet segítségével az értelmi sérültek is ugyanolyan természetességgel fejezhessék ki érzelmeiket, gondolataikat, mint ép társaik, valamint teljesen szabadon, korlátok nélkül alkothassanak véleményt magukról és a világban betöltött szerepükről.
A 2021-es év művészeti témája: A hit
A Börzsöny szívében megrendezésre kerülő egy hetes alkotótábor címe: Hit-térerő
A tábor művészeti vezetője: Pető Hunor, Munkácsy-díjas képzőművész
A tábor nyílt napján – 2021. augusztus 19-én 16.30-tól – a szervezők különleges erdei kiállítás keretében köszöntik a fogyatékkal élő „kismaestrokat”.
MEGHÍVÓ
A Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány és a ParaArt Nemzetközi Egyesület szeretettel meghívja Önt és barátait a L’Art21 Kárpát-medencei képzőművészeti programsorozat alkotótáborának nyílt napjára és a
Hit-térerő
című kiállításának megnyitójára 2021. augusztus 19-én, csütörtökön 16.30 órai kezdéssel a Kemencei Ifjúsági Táborba (2638 Kemence, Feketevölgy)
A művészeti nyílt napot és a kiállítást megnyitja:
Rétvári Bence, országgyűlési képviselő és
Beszédet mond:
Varga Zoltán, a Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány elnöke
Pető Hunor, Munkácsy-díjas képzőművész
A kiállítás fővédnöke: Papp Ágnes, az ÉTA Országos Szövetségének elnöke
A kiállítás védnöke: Pongrácz János, Kemence község polgármestere
A kiállítás megtekinthető 2021. augusztus 21-ig 10-18 óráig.
Az egyhetes művészeti tábort – augusztus 16-án 17 órakor – megnyitja:
Dr. Beer Miklós nyugalmazott váci megyéspüspök
Az Alapítvány és az Egyesület képzőművészeti programja két évtizede biztosít lehetőséget az ország és Kárpát-medence számos pontján élő tehetséges értelmi sérült felnőttnek, hogy a képzőművészet eszközeivel kifejezhessék gondolataikat, érzéseiket.
A kiállítás a L’Art21 képzőművészeti programsorozat része.
A nyári alkotótábort követően szeptembertől számos kiállítással, művészeti fesztivállal és rendhagyó workshopokkal folytatódik a programsorozat.
A Lámpás 92 Közhasznú Alapítvány közel harminc éve, több száz fogyatékossággal élő embertársunk lakhatását, foglalkoztatását, művészeti képzését, valamint rászoruló gyermekek ellátását teszi lehetővé családias környezetben.
A társadalmi elfogadás és közös felelősségvállalás jegyében kerül bemutatásra a sérült fiatalok tehetsége, munkája, élete. A képzőművészeti program az elmúlt években számos hazai és nemzetközi kiállításon mutatta be az alkotók munkáit, ezáltal az Alapítvány tevékenységét, mely egyben társadalmi érzékenyítő projekt is.
Minden érdeklődőt szeretettel várnak az alkotók és a szervezők.
További információ: lampasmuhely@gmail.com 0670-312-8890
LÁMPÁSOK BIRODALMA – FESTETT RAGYOGÁS
Online kiállítás fogyatékosággal élő képzőművészek alkotásaiból
A Petró Galéria ad otthont annak a háromállomásos rendhagyó virtuális kiállításnak, melyen a Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány fogyatékossággal élő művészeinek alkotásai láthatóak.
A kiállítás egy olyan képzőművészeti program keretén belül valósul meg, amely két évtizede nyújt lehetőséget az ország és a Kárpát-medence számos pontján élő tehetséges értelmi sérült felnőttek művészeti képzésére, illetve, hogy a képzőművészet eszközeivel kifejezhessék gondolataikat, érzéseiket. A program középpontjában a tehetséggondozás áll.
Az első kiállítást megnyitja: Szurcsik József, Munkácsy-díjas képzőművész
„…ha jól belegondolunk igazából pont, hogy a rajtuk kívüli világ a zavaros, és higgyék el nekem: az ő világuknál tisztább, őszintébb és szerethetőbb univerzumot elképzelni sem nagyon lehet”
Szurcsik József
Munkácsy-díjas képzőművész
A program célja, hogy a képzőművészet számos eszközével az értelmi sérültek is ugyanolyan természetességgel fejezhessék ki érzelmeiket, gondolataikat, mint ép társaik, valamint teljesen szabadon, korlátok nélkül alkothassanak véleményt magukról és a világban betöltött szerepükről.
Az online kiállítás megtekinthető az alábbi linkeken, illetve a szervezők elektronikus felületein.
https://petrogaleria.hu/lampasok-birodalma-festett-ragyogas
Az Alapítvány a társadalmi elfogadás, közös felelősségvállalás jegyében mutatja be fogyatékossággal élő embertársaink tehetségét, munkáját, életét.
Az alkotások jól reprezentálják, hogy ezek a sérült, ám tehetséges alkotók milyen érzékenységgel tudják bemutatni a világunkat, a mindnyájunkat foglalkoztató kérdéseket. Az elmúlt években számos hazai és nemzetközi kiállításon, találkozón mutatták be az alkotók tehetségüket, ezáltal az Alapítvány tevékenységét, mely egyben társadalmi érzékenyítő projekt is.
“Kerüljenek bátran közelebb a LÁMPÁSOK BIRODALMÁHOZ a LÁMPÁS alapítvány virtuális kiállításán, ahonnan mindenki hazavihet magával egy csipetnyi vagy akár nagyadag „jóságot”, csak el kell ezekkel a munkákkal időzni kicsit, vagy netán megvásárolni valamelyik alkotást! Ezzel a gesztussal sokat segíthetünk a Lámpásokon és mindemellett lehetőséget is biztosíthatunk önmagunk számára, hogy a nyitottság finom luxusával kényeztessük magunkat!”
Szurcsik József
Munkácsy-díjas képzőművész
A kiállítás a L’Art21 képzőművészeti programsorozat része.
A nyári, Kárpát-medencei alkotótábort követően a szervezők szeptembertől számos kiállítással, művészeti fesztivállal és rendhagyó workshopokkal folytatják a programsorozatot.
A művek 2021. november közepén egy különleges budapesti jótékonysági aukción kerülnek árverésre, mellyel az alkotók mellett a Szervezet Kárpát-medencei művészeti központjának megvalósítását támogathatják.
A Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány közel harminc éve, több száz fogyatékossággal élő ember lakhatását, foglalkoztatását, művészeti képzését, valamint rászoruló gyermekek ellátását teszi lehetővé családias környezetben.
További információ:
+36 70/312 8890
Sajtóközlemény
A Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány értelmi fogyatékosággal élő kézműves munkatársai – tervezők és designerek közreműködésével – megalkották a HELENE virágékszerkollekciót, melyet egy kivételes premier eseményen mutatnak be.
A Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány több mint két évtizede biztosít értelmi sérültek számára értékteremtő munkahelyet, ahol a kismesterek környezettudatos módon minőségi kézműves termékek készítésével, és számos hagyományőrző mesterséggel foglalkoznak. Fogyatékossággal élő munkatársaik foglalkoztatásával kapcsolatban legfontosabb üzenetük a környezettudatosság és az újrahasznosítás.
Az exkluzív virágékszerkollekció magas minőséget és egyediséget képvisel. A virágmotívumot közösen alkották meg a Szervezet Kárpát-medencei képzőművészeti programjának értelmi fogyatékossággal élő művészei és mesterük. A szimbólum kutatása és kiválasztása szorosan kötődik a Helikon Kastélymúzeum által gondozott Festetics örökséghez. A kála – mely a varázslatos szépség jelképe – nemességével és eleganciájával illik a kastély szellemiségéhez.
A virágékszer a Helene nevet kapta. A névválasztást és a kollekció arculatát egy csodálatos kéziratú vers ihlette, melyet 1823-ban a 11 éves Helene Festetics von Tolna, Countess Festetics von Tolna grófnő írt szüleinek.
A kollekcióban megtalálható egy egyedi, az ékszerhez tervezett és fújt („amfora” alakú) üvegfiola, melybe a kála szirmait helyezték; egy újrahasznosított szemüveglencse, melyen a virág ábrázolása jelenik meg; egy különleges kulcstartó, melynek alakja és mintázata megegyezik a re-design ékszerével és egy elegáns hűtőmágnes.
MEGHÍVÓ – HELENE
A Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány szeretettel meghívja Önt és barátait, értelmi fogyatékossággal élő kézművesek által megalkotott HELENE design virágékszer-kollekciójának bemutató eseményére 2021. június 23-án 16.00 órára a keszthelyi Festetics-kastély parkjába (8360 Keszthely, Kastély u. 1.).
Köszöntőt mond: Kardos Laura, a Helikon Kastélymúzeum közgyűjteményi vezetője, Varga Zoltán, a Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány elnöke.
Közreműködnek a Concerto Budapest művészei.
Az ékszerkötél készítésének mesterségét a helyszínen – fogyatékosággal élő kézművesek segítségével – kipróbálhatják az érdeklődők.
A Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány közel 30 éve azért dolgozik, hogy lehetővé tegye több száz fogyatékossággal élő embertársunk családias környezetben történő lakhatását, foglalkoztatását, művészeti képzését, és rászoruló gyermekek, családok ellátását.
Minden érdeklődőt szeretettel várnak a szervezők és a fogyatékossággal élő kézművesek.
További információ: Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány, www.lampas92.hu, E-mail: lampasmuhely@gmail.com, 06 70 319 5643
Sajtóközlemény
Hit – Lift vagy lépcső?
Különleges képzőművészeti alkotóműhelyt szervez Keszthelyen a Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány.
A szervezet művészeti programja – mely immár két évtizede biztosít lehetőséget az ország és Kárpát-medence számos pontján élő tehetséges értelmi sérült felnőtteknek művészeti képzésre, illetve, hogy a képzőművészet eszközeivel kifejezhessék gondolataikat, érzéseiket – idén ünnepli 20. születésnapját.
Az idei évi (L’Art21) művészeti téma: A hit.
A jubileumi évben a szervezők ismét színes programsorozattal készülnek, melyben helyet kapnak alkotótáborok, workshopok, találkozók, kiállítások és egy fesztivál is.
A program művészeti vezetője Pető Hunor, Munkácsy-díjas képzőművész.
A nyitó állomást júniusban Keszthelyen szervezik.
Az eseményről: közös alkotás értelmi fogyatékossággal élő művészek és a keszthelyi Ranolder János Római Katolikus Általános Iskola tanulóinak együttműködésével, mely egyben egy különleges társadalmi érzékenyítő és szemléletformáló projekt is, ahol a képzőművészetet -a Concerto Budapest hegedűművészeinek közreműködésével- inspirálja és kíséri a zene.
A nyári művészeti események és az egy hetes alkotótábor után a program visszatér Keszthelyre és a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus ideje alatt (és jegyzett programjaként) az elkészült alkotásokból kiállításokat szerveznek a város „szakrális helyszínein”, Nyitott Templomok címen.
Az eseményekhez ismét csatlakoznak a Concerto Budapest zenészei, így a képzőművészet és zene egyszerre lesz jelen és tölti meg csodálatos, ünnepi tartalommal a tereket.
Nyitó kiállítás: szeptember 5. 18.00 Keszthely, Kis Szent Teréz Bazilika.
L’Art Keszthely
MEGHÍVÓ
A Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány szeretettel meghívja Önt és barátait a L’Art21 képzőművészeti programsorozatának Hit – Lift vagy lépcső? című állomásának megnyitó ünnepségére 2021. június 23-án 10.00 órára a Kis Szent Teréz Karmelita Bazilika belső udvarába (8360 Keszthely, Tapolcai út 1.).
A különleges képzőművészeti alkotónapot megnyitja: Dr. Udvardy György érsek, a Veszprémi Főegyházmegye főpásztora.
Köszöntőt mond: Nagy Bálint, Keszthely Város polgármestere, Varga Zoltán, a Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány elnöke.
Közreműködik a Concerto Budapest és a keszthelyi Ranolder János Római Katolikus Általános Iskola néptánccsoportja.
A Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány közel 30 éve azért dolgozik, hogy lehetővé tegye több száz fogyatékossággal élő embertársunk családias környezetben történő lakhatását, foglalkoztatását, művészeti képzését, és rászoruló gyermekek, családok ellátását.
A rendezvényen történő részvétel (a program covid protokollja alapján) védettségi igazolványhoz kötött a 18 év feletti vendégek esetében.
Minden érdeklődőt szeretettel várnak a megnyitó ünnepségre a szervezők és a fogyatékossággal élő képzőművészek.
További információ: Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány – www.lampas92.hu – E-mail: lampasmuhely@gmail.com 06 70-319-5643
Sajtóközlemény
„Lumina in tenebris clariora sunt.”
Quintilianus
L’UMINA
A Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány értelmi fogyatékosággal élő kézműves munkatársai megalkották a L’UMINA design lámpacsaládot, melyet a természet inspirált.
A kollekcióban megtalálható egy egyedi mécsestartó, egy különleges asztali lámpa, illetve egy formabontó függő lámpa.
A L’UMINA páratlan és modern formavilágú, kötél és nemesfa kombinációjából készült termékcsalád, melynek formatervezése értelmi fogyatékossággal élő képzőművészek és hazai tervezők közös munkájából született meg.
Az anyagok kiválasztásakor a legfontosabb szempont a környezettudatosság volt.
A magas minőségű kézi szövésű pamutkötél ötféle színkombinációban érhető el.
Az FSC minősített faanyagok felületkezelése narancsolajjal történik, mely környezetbarát és tartósítószer mentes. Tervező: Laborcz Tamás, FromWood
L’UMINA PREMIER – MEGHÍVÓ
A Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány szeretettel meghívja Önt értelmi fogyatékossággal élő kézművesei által megalkotott design lámpacsaládjának bemutató eseményére.
Időpont: 2021. június 16. szerda, 10.30.
Helyszín: Korhely Étterem terasza (1061 Budapest, Liszt Ferenc tér 7.)
Házigazda: Rákóczi Ferenc, rádiós műsorvezető
Köszöntőt mond:
Sass Katalin, a NEXON Kft. tulajdonos-ügyvezetője,
Fülöp Attila, az EMMI szociális ügyekért felelős államtitkára és
Varga Zoltán, a Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány elnöke
A kötélverés mesterségét a helyszínen – fogyatékosággal élő kézművesek segítségével – kipróbálhatják az érdeklődők.
„Ragyogj a Lámpás fényében.”
A Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány közel 30 éve azért dolgozik, hogy lehetővé tegye több száz fogyatékossággal élő embertársunk családias környezetben történő lakhatását, foglalkoztatását, művészeti képzését, és rászoruló gyermekek, családok ellátását.
Több mint két évtizede biztosítunk értelmi sérültek számára értékteremtő munkahelyeket, ahol kézműves kismestereink környezettudatos módon minőségi re-design termékek készítésével, és számos hagyományőrző mesterséggel foglalkoznak. Fogyatékossággal élő munkatársaink foglalkoztatásával kapcsolatban legfontosabb üzenetünk a környezettudatosság.
A munkahelyteremtési és termékfejlesztési projektet támogatták:
Nemzeti Szociálpolitikai Intézet, Emberi Erőforrások Minisztériuma
Minden érdeklődőt szeretettel várnak a szervezők és a fogyatékossággal élő kézművesek.
A L’UMINA design lámpacsaládról bővebben a www.lampas92.hu oldalon.
(A bemutató esemény kiemelt támogatói: EMMI, NSZI, NEXON Kft., Korhely Étterem)
További információ:
Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány – www.lampas92.hu – E-mail: lampasmuhely@gmail.com 0670-319-5643
Idei -L’Art21- képzőművészeti programunk felhívásával keressük az ország és Kárpát-medence tehetséges alkotóit:
Sajtóközlemény – azonnal közölhető –
SZELÍD VADHAJTÁSOK
Kiállítás fogyatékosággal élő képzőművészek alkotásaiból.
2020. december 11-én a K11 Művészeti és Kulturális Központ ad otthont annak a rendhagyó online kiállításmegnyitó ünnepségnek, amely a Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány és a ParaArt Nemzetközi Egyesület együttműködésének köszönhetően jött létre.
A kiállítás egy olyan művészeti program keretén belül valósul meg, amely már 19 éve nyújt lehetőséget az ország és a Kárpát-medence számos pontján élő tehetséges értelmi sérült felnőttek művészeti képzésére, illetve, hogy a képzőművészet eszközeivel kifejezhessék gondolataikat, érzéseiket. A program középpontjában a tehetséggondozás és az egyénre szabott fejlesztés áll.
A Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány és a ParaArt Nemzetközi Egyesület idei L’Art2020 Kárpát-medencei művészeti programjának kiemelkedő állomásai:
• Márciusban képzőművészeti tehetségkutató felhívást hirdettek értelmi fogyatékossággal élők számára. Magyarországról és Kárpát-medence számos pontjáról érkeztek pályaművek. Az idén kiválasztott alkotás díjazottját a december 11-ei megnyitón hirdetik ki.
• Tavasszal – a társadalmi felelősségvállalás és érzékenyítés jegyében – a Budapesti Közjegyzői Kamarával együttműködve elindult a Színnel lélekkel című „mini” kiállítássorozat, melynek keretében budapesti és Pest megyei közjegyzői irodákban fogyatékossággal élő művészek festményeit mutatták be.
• Júniusban a Börzsöny szívében rendeztek alkotótábort. Kemencére az ország minden pontjáról érkeztek fogyatékossággal élő „kisművészek”. Ami külön izgalmas, hogy – Kárpát-medencei programként – felvidéki szervezeteket láttak vendégül együttműködésre, közös alkotásra. Az egy hetes tábor művészeti nyílt napján Megszemélyesített természet alcímmel szerveztek kiállításmegnyitó ünnepséget.
• Az ÉTA Országos Szövetség szakmai tematikus nap programsorozatában film készült a programról „A művészet és fogyatékosság” címmel.
• A művészeti programot – mint „jó gyakorlat” – októberben bemutatták az EASPD nemzetközi konferenciáján.
• Folytatódott az állandó galéria: a MOL Group budai székházában.
• Az idei évtől rendszeresen megújuló kiállítást láthatnak az ÉTA Országos Szövetség budapesti központjában.
• Az ősz folyamán virtuális galéria nyílt a Miskolci Jedlik Ányos TIT, az Alapítvány és a Természet Világa folyóirat együttműködésében a „Növényi Egészség Éve 2020″ ENSZ témaév keretében. A képekből készült válogatás a decemberi szám borítólapján is megtekinthető.
• Az idei év zárásaként, a belváros szívében rendezik meg – rendhagyó módon – online kiállításmegnyitó ünnepségüket, melyet a K11 Művészeti Központból közvetítenek. A nagyközönség az online eseményen láthatja először egyben az idei kemencei művészeti alkotótábor, illetve a tehetségkutató felhívás kiválasztott festményeit.
MEGHÍVÓ
SZELÍD VADHAJTÁSOK
Fogyatékkal élő képzőművészek alkotásai.
A Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány és a ParaArt Nemzetközi Egyesület szeretettel meghívja Önt és barátait a
SZELÍD VADHAJTÁSOK
című kiállításának online megnyitójára, melyet 2020. december 11-én 18.30-tól a K11 Művészeti és Kulturális Központból közvetítünk.
A kiállítást megnyitja:
Dr. Bajkai István, országgyűlési képviselő és
Pető Hunor, Munkácsy-díjas képzőművész
Köszöntőt beszédet mond:
Papp Ágnes, az ÉTA Országos Szövetségének elnöke
Gózon Ákos kiemelt szerkesztő, a Duna Médiaszolgáltató Zrt. képviselője
Varga Zoltán, a Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány elnöke
A kiállítás fővédnöke: Dr. Bajkai István, országgyűlési képviselő
A kiállítás védnöke: Papp Ágnes az ÉTA Országos Szövetségének elnöke
Az online megnyitóhoz a szervezők elektronikus felületein feltüntetett linken lehet csatlakozni.
Minden érdeklődőt szeretettel várnak a szervezők és az alkotó művészek.
A művészeti alkotások megtekinthető a www.paraart.hu oldalon.
(Kiemelt támogatók: NEA, ÉTA, Kemence község, Dr. Bajkai István, Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt.)
A két szervezet a társadalmi elfogadás, közös felelősségvállalás jegyében mutatja be fogyatékossággal élő embertársaink tehetségét, munkáját, életét.
Az alkotások jól reprezentálják, hogy ezek a sérült, ám tehetséges alkotók milyen érzékenységgel tudják bemutatni a világunkat, a mindnyájunkat foglalkoztató kérdéseket.
Az elmúlt években számos hazai és nemzetközi kiállításon, találkozón mutatták be az alkotók tehetségüket, ezáltal az Alapítvány tevékenységét, mely egyben társadalmi érzékenyítő projekt is. Művészeti vezető: Pető Hunor, Munkácsy-díjas képzőművész
A művészeti program a jövő évben ünnepli 20. születésnapját.
Az Alapítvány és az Egyesület már szervezi a L’Art2021-es programsorozatot, melynek nyitó állomása a Balaton fővárosában, Keszthelyen lesz. A 2021-es év művészeti témája: A hit.
A Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány közel harminc éve, több száz fogyatékossággal élő ember lakhatását, foglalkoztatását, művészeti képzését, valamint rászoruló gyermekek ellátását teszi lehetővé családias környezetben. www.lampas92.hu
További információ: lampasmuhely@gmail.com; 0670-319-5643
-utókommunikáció-
SZELÍD VADHAJTÁSOK / A megszemélyesített természet
Ismét találkoztak az ország tehetséges, fogyatékossággal élő képzőművészei a Börzsöny szívében.
A Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány és a ParaArt Nemzetközi Egyesület immár tizenkilenc éve rendezi meg sikeresen nyári képzőművészeti alkotótáborát. Idén Kemence adott otthont az egy hetes műhelymunkának, ahová az ország számos pontjáról és Felvidékről érkeztek tehetséges, értelmi fogyatékossággal élő alkotók.
A képzés és a műhelymunka középpontjában a tehetséggondozás állt. Az alkotói folyamatok elsajátítását, irányítását és a tehetségek kibontakozását ismert képzőművészek segítették. A program célja, hogy a festészet, grafika, szobrászat és tájművészet segítségével az értelmi sérültek is ugyanolyan természetességgel fejezhessék ki érzelmeiket, gondolataikat, mint ép társaik, valamint teljesen szabadon, korlátok nélkül alkothassanak véleményt magukról és a világban betöltött szerepükről.
A 2020-as év művészeti témája: SZELÍD VADHAJTÁSOK
A Börzsöny szívében megrendezésre került egy hetes alkotótábor címe:
A megszemélyesített természet – „melyben a minket körülvevő természet hangjait, szavait, meséit fogjuk meghallani és azokat a képzőművészet eszközeivel visszaadni”.
A program művészeti vezetője: Pető Hunor, Munkácsy-díjas képzőművész
A különleges képzőművészeti hetet Dr. Rétvári Bence országgyűlési képviselő nyitotta meg, aki Hermann Krisztinával (az Alapítvány gödi otthonának lakójával) közösen húzták meg az első ecsetvonásokat.
A program idén izgalmas Kárpát-medencei tehetségkutató projektet és együttműködést indított. Kemencei alkotótáboruk meghívott vendégei olyan felvidéki szervezetek voltak, melyek küldetésük céljaként szintén a sérült emberek támogatását tűzték ki.
A tábor nyílt napján (június 25-én) a szervezők szabadtéri ünnepség keretében köszöntötték a fogyatékossággal élő „kismaestrokat” és egy különleges erdei kiállítást rendeztek.
A művészeti nyílt napot és a kiállítást megnyitották:
Pető Hunor, Munkácsy-díjas képzőművész és
Varga Zoltán, a Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány elnöke.
A kiállítás fővédnöke:
Papp Ágnes, az ÉTA Országos Szövetségének elnöke volt.
A kiállítás védnökei voltak:
Dr. Bajkai István, országgyűlési képviselő (aki video-bejelentkezéssel köszöntötte a fogyatékossággal élő alkotókat és az ünnepség vendégeit),
Dr. Rétvári Bence, országgyűlési képviselő, valamint
Pongrácz János, Kemence község polgármestere.
Beszédet mondott a Duna Médiaszolgáltató Zrt. képviseletében Gózon Ákos kiemelt szerkesztő.
Pető Hunor művészeti vezető gondolatai:
„SZELÍD VADHAJTÁSOK – A megszemélyesített természet
Képzőművészeti alkotótábor fogyatékkal élő felnőtteknek – 2020.06.22-28.
Minden évben egy tematikát dolgozunk ki az alkotótábornak és a kísérőrendezvényeknek, így az idén a perszonifikáció kapott főszerepet az alkotói folyamatban. A kemencei ifjúsági táborban rendeztük be a nyitott műtermet, pontosabban műteret, ahol erdő és patak öleli körbe az alkotásra vágyó fiatalokat. Nem kellett messze menni ahhoz, hogy meghalljuk az erdő suttogó hangját, a patak csobogását, a madarak énekét, hiszen mindez már a festővászon mellett volt.
Az első nap bevezetőjében megvizsgáltuk a művészettörténet nagy példaképeit, Böcklintől kezdve Magritte-on keresztül a kortárs művészekig, hogy ők hogyan ábrázolták, illetve hogyan használták alkotásaikban a megszemélyesítést. Majd megnéztük a természetben található tárgyakat, növényeket, melyek formájukból kifolyólag hordozzák magukban a megszemélyesítést, így jutottunk el a japán Chichibu városában található kavicsmúzeumig, ahol a kavicsoknak emberi arca van. Mint ahogy mi is csoportban beszélgetünk, úgy a fák is, növények is csoportosulnak, és egymással párbeszédben vannak. Ezt a párbeszédet próbáltuk meg kilesni, lehallgatni és megörökíteni egy – egy kép erejéig. Van, amikor a hasonlóság indítja be a fantáziánkat, mint amikor egy fa, egy gyökér, vagy egy kavics hasonlít a barátunkra. Ilyenkor ezt a hasonlóságot kiemeljük, megerősítjük a festmény adta lehetőségeken keresztül. Megszemléljük nagyon alaposan a környező természetet és történetet, mesét próbálunk felfedezni benne. A látható tárgyak, növények egymáshoz való viszonyából kiindulva fedezzük fel bennük az emberit.
A bevezetés után máris elindult az ötletelés, a kavicsgyűjtés, az állatok, a növények emberi tulajdonságokkal való felruházása. Így másnap már elkezdhettük a fák párbeszédét, a kavicsok társaságát, az erdő meséjét, a felhők suttogását, végül a patak dalát.
Az előadók érkezési sorrendben Pető Emese, Daradics Árpád, Borzai Tibor, Papp Ildikó és Zakariás István képzőművészek voltak Pető Hunor vezetése mellett.
- június 30.”
Az alkotó hét a L’Art2020 művészeti programsorozat része.
Az alkotótábor kiemelt támogatója az ÉTA Országos Szövetség.
Az Alapítvány és az Egyesület képzőművészeti programja közel 20 éve biztosít lehetőséget az ország és Kárpát-medence számos pontján élő tehetséges értelmi sérült felnőttnek, hogy a képzőművészet eszközeivel kifejezhessék gondolataikat, érzéseiket.
A tábort követően ősszel egy különleges művészeti fesztivállal ünnepelik a programot, majd Torockón a Duna Házban képzőművészeti workshopot és kiállítást szerveznek, melyre erdélyi – fogyatékkal élőket támogató – szervezeteket hívnak vendégül.
Rendezvények tekintetében az évet két fővárosi kiállítással zárják. A nagyközönség itt láthatja majd először egyben az idei művészeti alkotótelep, az erdélyi műhelymunka és a tehetségkutató felhívás kiválasztott festményeit.
A Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány közel harminc éve, több száz fogyatékossággal élő embertársunk lakhatását, foglalkoztatását, művészeti képzését, valamint rászoruló családok és gyermekek ellátását teszi lehetővé családias környezetben.
A társadalmi elfogadás és közös felelősségvállalás jegyében kerül bemutatásra a sérült fiatalok tehetsége, munkája, élete. A képzőművészeti program az elmúlt években számos hazai és nemzetközi kiállításon mutatta be az alkotók munkáit, ezáltal az Alapítvány tevékenységét, mely egyben társadalmi érzékenyítő projekt is.
További információ: lampasmuhely@gmail.com, paraart11@gmail.com, 0670-319-5643
Sajtóközlemény – Azonnal közölhető
SZELÍD VADHAJTÁSOK/A megszemélyesített természet
Ismét találkoznak tehetséges, fogyatékossággal élő képzőművészek a Börzsöny szívében.
A Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány és a ParaArt Nemzetközi Egyesület immár tizenkilenc éve rendezi meg sikeresen nyári képzőművészeti alkotótáborát. Idén Kemence ad otthont az egy hetes műhelymunkának, ahová az ország számos pontjáról és Felvidékről érkeznek tehetséges, értelmi fogyatékossággal élő kisművészek.
A képzés és a műhelymunka középpontjában a tehetséggondozás áll. Az alkotói folyamatok elsajátítását, irányítását és a tehetségek kibontakozását ismert képzőművészek segítik.
A program célja, hogy a festészet, grafika, szobrászat és tájművészet segítségével az értelmi sérültek is ugyanolyan természetességgel fejezhessék ki érzelmeiket, gondolataikat, mint ép társaik; valamint teljesen szabadon, korlátok nélkül alkothassanak véleményt magukról és a világban betöltött szerepükről.
A 2020-as év művészeti témája: SZELÍD VADHAJTÁSOK
A Börzsöny szívében megrendezésre kerülő egy hetes alkotótábor címe:
A megszemélyesített természet – „melyben a minket körülvevő természet hangjait, szavait, meséit fogjuk meghallani és azokat a képzőművészet eszközeivel visszaadni”.
A program művészeti vezetője: Pető Hunor, Munkácsy-díjas képzőművész
Az idei alkotótábor vendége: Felvidék
A tábor nyílt napján -2020. június 25-én 15.00-tól- ünnepség keretében köszöntik a fogyatékkal élő „kismaestrokat” és egy különleges erdei kiállítást szerveznek.
A program idén izgalmas Kárpát-medencei tehetségkutató projektet és együttműködést indított. Kemencei alkotótáboruk meghívott vendégei olyan felvidéki szervezetek, melyek küldetésük céljaként szintén a sérült emberek támogatását tűzték ki.
MEGHÍVÓ
A Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány és a ParaArt Nemzetközi Egyesület szeretettel meghívja Önt és barátait a L’Art2020 képzőművészeti programsorozat alkotótáborának nyílt napjára és
A MEGSZEMÉLYESÍTETT TERMÉSZET
című kiállításának megnyitójára 2020. június 25-én, csütörtökön 15.30 órai kezdéssel a Kemencei Ifjúsági Táborba (2638 Kemence, Feketevölgy).
A művészeti nyílt napot és a kiállítást megnyitja:
Pető Hunor, Munkácsy-díjas képzőművész.
A kiállítás fővédnöke:
Papp Ágnes, az ÉTA Országos Szövetségének elnöke.
A kiállítás védnökei:
Dr. Bajkai István, országgyűlési képviselő,
Dr. Rétvári Bence, országgyűlési képviselő és
Pongrácz János, Kemence község polgármestere.
Beszédet mond:
Gózon Ákos kiemelt szerkesztő, a Duna Médiaszolgáltató Zrt. képviselője és
Varga Zoltán, a Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány elnöke.
A kiállítás megtekinthető 2020. június 27-ig 10-18 óráig.
Az alkotótábor kiemelt támogatója az ÉTA Országos Szövetség.
Az Alapítvány és az Egyesület képzőművészeti programja közel 20 éve biztosít lehetőséget az ország és Kárpát-medence számos pontján élő tehetséges értelmi sérült felnőttnek, hogy a képzőművészet eszközeivel kifejezhessék gondolataikat, érzéseiket.
A kiállítás a L’Art2020 művészeti programsorozatának része.
A tábort követően ősszel egy különleges művészeti fesztivállal ünnepeljük a programot, majd Torockón a Duna Házban képzőművészeti workshopot és kiállítást szervezünk, melyre erdélyi szervezeteket hívunk vendégül.
Rendezvények tekintetében az évet két fővárosi kiállítással zárjuk. A nagyközönség itt láthatja először egyben az idei művészeti alkotótelep, az erdélyi műhelymunka és a tehetségkutató felhívás kiválasztott festményeit.
A Lámpás 92 Közhasznú Alapítvány közel harminc éve, több száz fogyatékossággal élő embertársunk lakhatását, foglalkoztatását, művészeti képzését, valamint rászoruló gyermekek ellátását teszi lehetővé családias környezetben.
A társadalmi elfogadás és közös felelősségvállalás jegyében kerül bemutatásra a sérült fiatalok tehetsége, munkája, élete. A képzőművészeti program az elmúlt években számos hazai és nemzetközi kiállításon mutatta be az alkotók munkáit, ezáltal az Alapítvány tevékenységét, mely egyben társadalmi érzékenyítő projekt is.
Minden érdeklődőt szeretettel várnak a szervezők.
További információ: lampasmuhely@gmail.com, paraart11@gmail.com, 0670-319-5643
Sajtóközlemény – azonnal közölhető –
LAURUS díjátadó 2019.
A Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány immár 14. éve rendezi meg az adventi időszakban LAURUS komolyzenei díjátadó gálaestjét Vácott, a Püspöki Palota dísztermében.
Ezen ünnepi esten a szervezet köszönetet mond mindazon partnereinek, barátainak, akik az Alapítvány munkásságát, működéstét, ezzel fogyatékossággal élő ellátottjait önzetlenül támogatják.
Az idei évben két kitüntetés került átadásra, melyet az est fővédnöke és házigazdája Marton Zsolt Váci megyéspüspök és Varga Zoltán az Alapítvány elnöke adott át.
A 2019. évi kitüntetettek:
– NEXON Kft., képviselte: Sass Katalin tulajdonos-ügyvezető asszony és Ocskay Szilárd igazgató úr
és
– Bezerics Dániel a Paletta Éttermek alapítója
(az elmúlt évek díjazottjai: http://lampas92.hu/tamogatas/laurus-dijazottjaink/).
A gálaest vendégeit magával ragadó koncerttel ajándékozta meg Bonnyai Apolka zongoraművész és kamarapartnere Lugosi Dániel Ali. Külön meglepetés volt, amikor egy darab elejéig bekapcsolódott a zenélésbe Dr. Bajkai István országgyűlési képviselő, a szervezet korábbi kitüntetettje.
Az est műsorvezetője Takács Bence Ervin, MMA ösztöndíjas előadóművész volt.
A díjátadó ünnepség után állófogadást, díszvacsorát és sérült fiatalok legnagyobb örömére karácsonyi tombolahúzást rendeztek a szervezők.
A Lámpás 92 Közhasznú Alapítvány közel 30 éve azért dolgozik, hogy lehetővé tegye több száz fogyatékossággal élő embertársunk családias környezetben történő lakhatását, foglalkoztatását, művészeti képzését, valamint rászoruló gyermekek, családok ellátását.
További információ: www.lampas92.hu
lampasmuhely@gmail.com; 06 70/319 56 43
Sajtóközlemény -azonnal –
HASONMÁS – határtalan jelenlét
Fogyatékkal élő művészek festményei Budapest szívében.
2019. december 11-én szerdán a K11 Művészeti és Kulturális Központba ad otthont annak a különleges kiállításnak, mely a Lámpás 92 Közhasznú Alapítvány és a ParaArt Nemzetközi Egyesület együttműködésének köszönhetően jött létre.
A kiállítás egy olyan művészeti program keretén belül valósul meg, amely már 18 éve biztosít lehetőséget az ország számos pontján élő tehetséges értelmi sérült felnőttnek, művészeti képzésre, illetve, hogy a képzőművészet eszközeivel kifejezhessék gondolataikat, érzéseiket. A program középpontjában a tehetséggondozás és az egyénre szabott fejlesztés áll.
A kiállítás címe: HASONMÁS – határtalan jelenlét
Az Alapítvány közel harminc éve, több száz fogyatékossággal élő ember lakhatását, foglalkoztatását, művészeti képzését, valamint rászoruló gyermekek ellátását teszi lehetővé családias környezetben.
További információ: www.lampas92.hu
A két szervezet a társadalmi elfogadás, közös felelősségvállalás jegyében mutatja be fogyatékossággal élő embertársaink tehetségét, munkáját, életét.
Az alkotások jól reprezentálják, hogy ezek a sérült, ám tehetséges alkotók milyen érzékenységgel tudják bemutatni a világunkat, a mindnyájunkat foglalkoztató kérdéseket.
Az elmúlt években számos hazai és nemzetközi kiállításon, találkozón mutatták be az alkotók tehetségüket, ezáltal az Alapítvány tevékenységét, mely egyben társadalmi érzékenyítő projekt is.
„Idén képzőművészeti téma a Hasonmás. A művészettörténeti és irodalomtörténeti bevezető után egy olyan megbeszélést tartunk, melyben a valószínűsíthető lehetőségek, a feltételezések kerülnek előtérbe. Feltételezzük, hogy rajtunk kívül létezik a nagyvilágban még egy ugyanolyan egyén, mint mi vagyunk és megpróbáljuk megfogalmazni, ábrázolni ezt a hozzánk nagyon hasonló, de mégis tőlünk különböző ént. A kemencei alkotótáborban a tükröződésen keresztül eljutottunk egy énkeresésig, melyben főszerepet kapott az egyedi és a hasonmás párbeszéde. Az idealizált ént most megpróbáljuk felváltani egy negatív hőssel, mintegy megpróbáljuk kiugrasztani magunkból a kisördögöt, mely mindnyájunkban ott lakozik.
Az elkészült művekből kiállítást rendezünk, a friss alkotásokat meg a workshop végén közösen értékeljük.”
Pető Hunor – Munkácsy-díjas képzőművész, művészeti vezető
A Lámpás 92 Közhasznú Alapítvány és a ParaArt Nemzetközi Egyesület idei Kárpát-medencei művészeti programjának kiemelkedő állomásai:
- Tavasszal a főváros szívében a BAB Galériában indították művészeti évüket, ahol az elmúlt évek válogatásából nyitottak kiállítást – Színnel Lélekkel címmel.
- Április 3-án a NEXON Kft. meghívására a Váci úti székházukban rendeztek kiállítás-megnyitó ünnepséget – Művész Reggeli címmel.
- Júniusban befejeződött országos tehetségkutató program és egy hetes kemencei alkotótábor, ahová az ország minden pontjáról érkeztek fogyatékkal élő kisművészek. Ami külön izgalmas, hogy az idei évtől már Kárpát-medencei programként felvidéki szervezeteket láttak vendégül együttműködésre, közös alkotásra.
- Júniusban Felvidéken (Ipolyság) vettek részt közös kiállításon, ahol alkotótáboruk néhány művét mutatták be.
- Szeptemberben a Dunakanyarban került megrendezésre a L’Art Fest művészeti fesztivál, ahol változatos programokkal, koncertekkel és gasztronómiai kalandozással ünnepelték a programot.
- Október második felében látogatott a program Erdélybe (Torockó, Duna Ház), ahol művészeti találkozót és kiállítást szerveztek, HASONMÁS – Árnyas oldal címmel.
Az idei év zárásaként, a belváros szívében rendezik kiállítás-megnyitó ünnepségüket december 11-én Erzsébetvárosban a K11 Művészeti Központban (1075 Budapest, Király u. 11). A nagyközönség itt láthatja először egyben az idei kemencei művészeti alkotótábor és a torockói közös workshop alkotásait, illetve a tehetségkutató felhívás kiválasztott festményeit.
A kiállítást megnyitja:
Dr. Bajkai István, országgyűlési képviselő és
Pető Hunor, Munkácsy-díjas képzőművész
Köszöntőt mond: Gózon Ákos, a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. képviselője
A kiállítás fővédnöke: Dr. Bajkai István, országgyűlési képviselő
A kiállítás védnöke: Papp Ágnes, az ÉTA Országos Szövetségének elnöke
(A művészeti program kiemelt támogatói: NEA, ÉTA, Bajkai István-országgyűlési képviselő, Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt.)
A kiállítás megtekinthető 2020. január 24-ig hétköznapokon 10-18 óráig.
Minden érdeklődőt szeretettel várnak a szervezők és az alkotó művészek.
További információ: lampasmuhely@gmail.com; 0670-319-5643
Sajtóközlemény – azonnal közölhető –
Volt egyszer egy kiállítás – HASONMÁS/árnyas oldal
Talán az eddigi legfelemelőbb képzőművészeti kiállítást rendezte meg a Lámpás 92 Közhasznú Alapítvány és a ParaArt Nemzetközi Egyesület közösen a Székelykő lábánál, Torockón.
Nem csak azért volt lélekemelő, mert a megnyitó ünnepséget egy „határtalan” képzőművészeti worhshop és közös alkotómunka előzte meg, melyet a marosvásárhelyi Ügyes Kezek Alapítvány meghívott értelmi fogyatékosággal élő ellátottjaival szerveztek, hanem többek között a Torockói Kis Szent Teréz Gyermekotthon lakója, Tímea csodálatos népdalai tették feledhetetlenné az ünnepséget. Csécs Márton unitárius lelkész üdvözlő szónoklata és megható gondolatai (a vendégkönyvbe írt sorait lent olvashatóak), a Lámpás 92 Alapítvány ellátottjának, Molnár Antalnak verse, Varga Zoltán elnök köszöntője és Pető Hunor művészeti vezető megnyitó beszéde mind-mind szívet melengetők voltak.
„A Duna Ház Vezetősége és a torockói unitáriusok nevében köszönjük, hogy emlékeztettek minket az élet sokszínűségére, annak minden zugában rejlő értékeire. Köszönjük a megerősítést, hogy a kultúra az nem csak néhányak kiváltsága, hanem – egy kis szándékkal – akár mindannyiunk sajátja. Tartalmat és életet nyert azon Jézusi tanítás, hogy asztal – és életközösséget vállalni mindannyiunk emberi feladata.”
Köszönettel, Csécs Márton unitárius lelkész
Torockó, 2019. október 18.
A Lámpás 92 Közhasznú Alapítvány közel harminc éve, több száz fogyatékossággal élő ember lakhatását, foglalkoztatását, művészeti képzését, valamint rászoruló gyermekek ellátását teszi lehetővé családias környezetben.
További információ: www.lampas92.hu
A 18 éves művészeti program az ország különböző lakóotthonaiban élő tehetséges értelmi sérült felnőttek számára biztosít művészeti képzést, műhelymunkát. A projekt középpontjában a tehetséggondozás áll. A két szervezet a társadalmi elfogadás, közös felelősségvállalás jegyében mutatja be fogyatékossággal élő embertársaink tehetségét, munkáját, életét.
Az alkotások jól reprezentálják, hogy ezek a sérült, ám tehetséges alkotók milyen érzékenységgel tudják bemutatni a világunkat, a mindnyájunkat foglalkoztató kérdéseket.
Az elmúlt években számos hazai és nemzetközi kiállításon, találkozón mutatták be az alkotók tehetségüket, ezáltal az Alapítvány tevékenységét, mely egyben társadalmi érzékenyítő projekt is.
Minden érdeklődőt szeretettel várnak a szervezők december 11-én – a belváros szívében – a K11 Művészeti és Kulturális Központban, ahol idei évi záró kiállításukat rendezik meg. A nagyközönség itt láthatja először egyben az idei kemencei művészeti alkotótábor és a torockói közös workshop alkotásait, illetve a tehetségkutató felhívás kiválasztott festményeit.
A Lámpás 92 Közhasznú Alapítvány és a ParaArt Nemzetközi Egyesület idei Kárpát-medencei művészeti programjának kiemelkedő állomásai:
- Tavasszal a főváros szívében a BAB Galériában indították művészeti évüket, ahol az elmúlt évek válogatásából nyitottak kiállítást – Színnel Lélekkelcímmel.
- Április 3-án a NEXON Kft. meghívására a Váci úti székházukban rendeztek kiállítás-megnyitó ünnepséget – Művész Reggeli címmel.
- Júniusban befejeződött országos tehetségkutatóprogram és egy hetes kemencei alkotótábor, ahová az ország minden pontjáról érkeztek fogyatékkal élő kisművészek. Ami külön izgalmas, hogy az idei évtől már Kárpát-medencei programként felvidéki szervezeteket láttak vendégül együttműködésre, közös alkotásra.
- Júniusban Felvidéken(Ipolyság) vettek részt közös kiállításon, ahol alkotótáboruk néhány művét mutatták be.
- Szeptemberben a Dunakanyarban került megrendezésre a L’Art Festművészeti fesztivál, ahol változatos programokkal, koncertekkel és gasztronómiai kalandozással ünnepelték a programot.
- Október második felében látogat a program Erdélybe (Torockó, Duna Ház), ahol művészeti találkozót és kiállítást szerveznek.
- Az idei év zárásaként, a belváros szívében rendezik kiállítás-megnyitó ünnepségüket december 11-én Erzsébetvárosban a K11 Művészeti Központban.
További információ: lampasmuhely@gmail.com, 0670-335-4757
UTÓKOMMUNIKÁCIÓ
L’Art Fest
Művészeti fesztivál különleges alkotókkal
2019. szeptember 20-án különleges Duna-parti helyszínen került megrendezésre a ParaArt Nemzetközi Egyesület és a Lámpás 92 Közhasznú Alapítvány nagyszabású képzőművészeti fesztiválja, a L’Art Fest.
Az Alapítvány közel harminc éve, több száz fogyatékossággal élő ember lakhatását, foglalkoztatását, művészeti képzését valamint rászoruló gyermekek ellátását teszi lehetővé családias környezetben. A két szervezet a társadalmi elfogadás, közös felelősségvállalás jegyében mutatja be fogyatékossággal élő embertársaink tehetségét, munkáját, életét. A 18 éves képzőművészeti program keretében készült alkotások jól reprezentálják, hogy a sérült, ám tehetséges alkotók milyen érzékenységgel tudták bemutatni világunkat, a mindnyájunkat foglalkoztató kérdéseket. Az elmúlt években számos hazai és nemzetközi kiállításon mutatták már be az alkotók tehetségét, ezáltal az Alapítvány tevékenységét, mely egyben társadalmi érzékenyítő projekt is.
Az idei Kárpát-medencei művészeti program kiemelkedő állomásai:
- Tavasszal a főváros szívében a BAB Galériában indították művészeti évüket, ahol az elmúlt évek válogatásából nyitottak kiállítást – Színnel Lélekkel címmel.
- Április 3-án a NEXON Kft. meghívására a Váci úti székházukban rendeztek kiállítás-megnyitó ünnepséget – Művész Reggeli címmel.
- Júniusban befejeződött országos tehetségkutató programjuk és egy hetes kemencei alkotótáboruk, ahová az ország minden pontjáról érkeztek fogyatékkal élő kisművészek. Ami külön izgalmas, hogy az idei évtől már Kárpát-medencei programként felvidéki szervezeteket láttak vendégül együttműködésre, közös alkotásra.
- Júniusban Felvidéken (Ipolyság) vettek részt közös kiállításon, ahol alkotótáboruk néhány művét mutatták be.
- Szeptemberben megrendezésre került a L’Art Fest művészeti fesztivál.
- Október második felében látogat a program Erdélybe (Torockó, Duna Ház), ahol többnapos művészeti találkozót és kiállítást szerveznek.
- Az idei év zárásaként, a belváros szívében rendezik kiállítás-megnyitó ünnepségüket december 11-én Erzsébetvárosban a K11 Művészeti Központban (Fővédnöke: Dr. Bajkai István, országgyűlési képviselő). A nagyközönség itt láthatja először egyben az idei művészeti alkotótelep és a tehetségkutató felhívás kiválasztott festményeit.
L’Art Fest
Művészeti fesztivál különleges alkotókkal
Szeptember 20-án került megrendezésre az a nagyszabású művészeti fesztivál és nyílt nap, a menyek címe: L’Art Fest.
A Fesztivál egy olyan művészeti program keretén belül valósult meg, amely már 18 éve biztosít lehetőséget az ország számos pontján élő tehetséges értelmi sérült felnőttnek, művészeti képzésre illetve, hogy a képzőművészet eszközeivel kifejezhessék gondolataikat, érzéseiket. A program középpontjában a tehetséggondozás és az egyénre szabott fejlesztés állt.
Művészeti vezető: Pető Hunor Munkácsy-díjas képzőművész
Részletek:
Helyszín: Göd, Duna-part Nyaralóházak
Időpont: 2019. szeptember 20., péntek 15.30-22.00-ig
Az EMMI képviseletében megnyitó beszédet mondott: dr. Sölch Gellért stratégiai ügyekért felelős helyettes államtitkár.
Köszöntőt mondott:
- Dr. Beer Miklós ny. váci megyéspüspök,
- Gózon Ákos a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. képviselője,
- Markó József Göd Város polgármestere.
A megnyitó ünnepséget követő kerekasztal beszélgetés résztvevői:
- Papp Ágnes az ÉTA Országos Szövetségének ügyvezető elnöke,
- Szurcsik József képzőművész,
- Gózon Ákos a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. képviselője,
- Pető Hunor képzőművész, a program művészeti vezetője
- és Varga Zoltán a Lámpás 92 Közhasznú Alapítvány elnöke
A megnyitó ünnepséget vezette és a kerekasztal beszélgetést moderálta: Takács Bence műsorvezető.
A fesztivál műsorvezetője: Rákóczi Ferenc rádiós műsorvezető volt.
A Fesztivál kiemelt médiapartnere: MTVA.
Programok:
Közös óriásfestmény készítése és további interaktív képzőművészeti kalandok Pető Hunor, Munkácsy-díjas képzőművész vezetésével.
Koncertetek, számos színpadi produkció és egyéb meglepetések várták a kedves vendégeket.
FestFood – gasztronómia
A vendégek Bezerics Dani (Paletta Éttermek) vezetésével és a Gundel Károly Vendéglátóipari Iskola közreműködésével olyan különleges gasztronómiai kalandozásokra indulhattak (környezettudatos tálalással), melyen számos izgalmas ételt kóstolhattak meg.
A Badacsonyból érkező Laposa Birtok csapata friss fesztivál fröccsöt kínált kicsiknek és nagyoknak egyaránt.
Különleges Aqua Bárt és limonádéstandot szervezett a BWT Csapata a környezettudatos Vízélmény, Neked kampány keretében.
A játékos hangulatot és a fesztivál szervezését az X-Team Rendezvényszervező Kft. támogatta.
A fesztivál zártkörű, sajtónyilvános, akadálymentes és bababarát rendezvény volt.
Lebonyolításban támogató partnerek voltak: X-TEAM Kft., Paletta Éttermek, Gundel Károly Vendéglátóipari Iskola, BWT Hungária Kft., Laposa Birtok, NEXON Kft., Csabai Kolbászház, Kitchy Design, CHN GOLD Kft., FromWood, Segreto cukrászat
A rendezvény kiemelt támogatói voltak: EMMI, NEA, ÉTA, Göd Város.
További információ: lampasmuhely@gmail.com; 0670-319-5643
Sajtóközlemény – Azonnal közölhető
Ismét találkoznak az ország tehetséges, fogyatékossággal élő képzőművészei.
A Lámpás 92 Közhasznú Alapítvány és a ParaArt Nemzetközi Egyesület immár tizennyolc éve rendezi meg sikeresen nyári képzőművészeti alkotótáborát. Idén Kemence ad otthont az egy hetes műhelymunkának, ahová az ország számos pontjáról érkeznek tehetséges, (jellemzően értelmi) fogyatékossággal élő művészek.
A képzés és a műhelymunka középpontjában a tehetséggondozás áll. Az alkotói folyamatok elsajátítását, irányítását és a tehetségek kibontakozását elismert képzőművészek segítik majd.
A program célja, hogy a festészet, grafika, szobrászat és tájművészet segítségével az értelmi sérültek is ugyanolyan természetességgel fejezhessék ki érzelmeiket, gondolataikat, mint ép társaik valamint teljesen szabadon, korlátok nélkül alkothassanak véleményt magukról és a világban betöltött szerepükről.
Idén a képzőművészeti program a NEA (Nemzeti Együttműködési Alap) támogatásával egy izgalmas Kárpát-medencei tehetségkutató projektet és együttműködést is indított. Kemencei alkotótáborunk meghívott vendégei olyan felvidéki szervezetek, melyek küldetésük céljaként szintén a sérült emberek támogatását tűzték ki.
A tábort követően ősszel művészeti találkozót és kiállítást szervezünk Erdélybe, melyre helyi szervezeteket hívunk vendégül. Majd Gödön rendezünk egy művészeti nyílt napot, hogy tevékenységünket minél többen megismerjék lokálisan is. Rendezvények tekintetében az évet egy Budapest szívében rendezett kiállítással zárjuk az adventi időszakban. A közönség itt láthatja először egyben az idei művészeti alkotótelep és a tehetségkutató felhívás kiválasztott festményeit.
A társadalmi elfogadás és közös felelősségvállalás jegyében kerül bemutatásra a sérült fiatalok tehetsége, munkája, élete. A képzőművészeti program az elmúlt években számos hazai és nemzetközi kiállításon mutatta be az alkotók tehetségét, ezáltal az Alapítvány tevékenységét, mely egyben társadalmi érzékenyítő projekt is.
A Lámpás 92 Közhasznú Alapítvány közel harminc éve, több száz fogyatékossággal élő embertársunk lakhatását, foglalkoztatását, művészeti képzését valamint rászoruló gyermekek ellátását teszi lehetővé családias környezetben.
Az alkotótábor kiemelt támogatója az ÉTA Országos Szövetség.
Az idei év művészeti témája: HASONMÁS
A program művészeti vezetője: Pető Hunor, Munkácsy-díjas képzőművész
Helyszín: Kemencei Ifjúsági Tábor
Időpont: 2019. június 17 – 23
Minden érdeklődőt szeretettel várnak a szervezők.
További információ: lampasmuhely@gmail.com, paraart11@gmail.com, 06 70/319 56 43
Sajtóközlemény – azonnal közölhető –
SZÍNNEL LÉLEKKEL
Fogyatékkal élő művészek festményei Budapest szívében.
2019. március 28-án, csütörtökön az Budapest Art Brut Galéria ad otthont annak a különleges kiállításnak, mely a Lámpás 92 Közhasznú Alapítvány és a ParaArt Nemzetközi Egyesület együttműködésének köszönhetően jött létre.
A kiállítás egy olyan művészeti program keretén belül valósul meg, amely már 17 éve biztosít lehetőséget az ország számos pontján élő tehetséges értelmi sérült felnőttnek, művészeti képzésre, illetve, hogy a képzőművészet eszközeivel kifejezhessék gondolataikat, érzéseiket. A program középpontjában a tehetséggondozás és az egyénre szabott fejlesztés áll.
A kiállítás címe: SZÍNNEL LÉLEKKEL
A kiállítást megnyitja: Dr. Bajkai István, országgyűlési képviselő és Pető Hunor, Munkácsy-díjas képzőművész
A kiállítás fővédnöke: Dr. Bajkai István, országgyűlési képviselő
A kiállítás védnökei:
Papp Ágnes, az ÉTA Országos Szövetségének ügyvezető elnöke
Dobos Menyhért, a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatója
A program művészeti vezetője: Pető Hunor Munkácsy-díjas képzőművész
Időpont: 2019. március 28. (csütörtök) 18.00
Helyszín: Budapest Art Brut Galéria (1083 Budapest, Üllői út 60-62.)
A Lámpás ’92 Alapítvány a társadalmi elfogadás, közös felelősségvállalás jegyében szeretné bemutatni sérült fiataljaik tehetségét, munkáját, életét.
Az Alapítvány képzőművészeti programjának keretében készült alkotások jól reprezentálják, hogy ezek a sérült, ám tehetséges alkotók milyen érzékenységgel tudják bemutatni a világunkat, a mindnyájunkat foglalkoztató kérdéseket.
Pető Hunor gondolata: „Az oktatók művészek és alkotók között egy olyan párbeszéd van jelen, melyben egyenértékűnek számít mindkét fél, így az alkotás fázisait a játék, a játékos csoportmunka köti össze. Így a programban létrejött műveket egy olyan társasjáték darabjaiként lehet tekinteni, melyek nemcsak az alkotójuk önkifejezésének, hanem egy kreatív csoport szellemiségének a lenyomatai is.”
Az elmúlt évek közreműködő előadói, oktatói és szervezői: Pető Hunor, Daradics Árpád, Elekes Károly, Koroknai Zsolt, Erőss István, Szombathy Bálint, Szurcsik József, Vécsi Zoltán (Munkácsy- díjasok) illetve Pető Emese, L. Simon László, Borzai Tibor és Szabics Ágnes.
Az évenként megrendezésre kerülő nyári alkotótelepek kiemelt támogatója az ÉTA Országos Szövetsége.
A program további működtetése mellett az Alapítvány célja egy Kárpát-medencei tehetségkutató program, együttműködés kidolgozása, valamint egy speciális Európai Kortárs Művészeti Központ létrehozása.
A Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány több mint 27 éve, mintegy 160 jellemzően fogyatékkal élő fiatal felnőtt lakhatását, ellátását, foglalkoztatását és művészeti képzését, valamint rászoruló családok támogatását teszi lehetővé családias környezetben. Fontos alapelv, hogy minden ellátottnak személyre szabva a lehető legmagasabb integrációt és lehetőségek széles palettáját biztosítsa. További információ: www.lampas92.hu.
A kiállítás megtekinthető 2019. május 17-ig hétköznapokon 10-18 óráig. Minden érdeklődőt szeretettel várnak a szervezők és az alkotó művészek.
További információ: lampasmuhely@gmail.com; 0670-319-5643
Sajtóközlemény – azonnal közölhető –
LAURUS díjátadó 2018.
A Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány immár 13. éve rendezi meg az adventi időszakban LAURUS komolyzenei díjátadó gálaestjét Vácott, a Püspöki Palota dísztermében.
Ezen ünnepi esten köszönetet mondunk mindazon barátainknak (magánszemélyek, cégek, stb.), akik szervezetünk munkásságát, működéstét és fogyatékkal élő ellátottjainkat önzetlenül támogatják.
Minden alkalommal 2-3 díjat osztunk ki, melyet a gála házigazdája Dr. Beer Miklós megyéspüspök és Alapítványunk kuratóriumának képviselője ad át (Eddigi díjazottjaink: http://lampas92.hu/tamogatas/laurus-dijazottjaink/).
Idei évi kitüntetettjeink: Dobos Menyhért a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. vezérigazgatója, a BEKO Csoport és az ERSTE Bank.
A díjátadó est részletei:
A rendezvény 2018. december 13-án, csütörtökön 18.00 órától kerül megrendezésre Vácott, a Püspöki Palota (Vác, Migazzi Kristóf tér 1.) dísztermében.
A díj átadását ünnepi köszöntők előzik meg, majd meglepetés koncertet adnak a váci Bartók-Pikéthy Zeneművészeti Iskola növendékei Cs. Nagy Ildikó zongoraművész vezetésével, ezt követi a díjátadás, és végül a záró beszéd.
A gálaest után állófogadást, díszvacsorát és sérült fiataljaink legnagyobb örömére karácsonyi tombolahúzást rendezünk.
Az est fővédnöke és házigazdája: Dr. Beer Miklós megyéspüspök, műsorvezető: Takács Bence előadóművész.
A Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány több mint 25 éve, mintegy 160 jellemzően értelmi fogyatékos fiatal felnőtt lakhatását, ellátását, foglalkoztatását és művészeti képzését teszi lehetővé 17 önálló intézményben, emberléptékű családias környezetben. Fontos alapelv, hogy minden ellátottnak személyre szabva a lehető legmagasabb integrációt és lehetőségek széles palettáját biztosítsa.
Közel 20 éve biztosítunk valódi munkahelyeket, ahol kézműves kismestereink környezettudatos módon re-design termékek készítésével, és számos hagyományőrző mesterséggel foglalkoznak. Fogyatékkal élő munkatársaink foglalkoztatásával kapcsolatban az egyik legfontosabb üzenetünk a környezettudatosság és az újrafelhasználás.
15 éves kortárs képzőművészeti programunk keretében készült alkotások jól reprezentálják, hogy ezek a sérült, ám tehetséges alkotók milyen érzékenységgel tudják bemutatni a világunkat, a mindnyájunkat foglalkoztató kérdéseket.
S
Sajtóközlemény – azonnal közölhető –
EBÉDIDŐ
Fogyatékkal élő művészek festményei Budapest szívében.
2018. december 4 – én az Impact Hub Budapest Közösségi Iroda ad otthont annak a különleges kiállításnak, mely a Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány és az ÉTA Országos Szövetség együttműködésének köszönhetően jött létre.
A kiállítás egy olyan művészeti program keretén belül valósul meg, amely már 16 éve biztosít lehetőséget az ország számos pontján élő tehetséges értelmi sérült felnőtteknek, művészeti képzésre, illetve hogy a képzőművészet eszközeivel kifejezhessék gondolataikat, érzéseiket. A program középpontjában a tehetséggondozás és az egyénre szabott fejlesztés áll. A kiállításon először láthatóak egyben az idei művészeti alkotótelep festményei.
A kiállítás címe: Ebédidő
A kiállítást megnyitja: Gadó Zsuzsa, művészeti kurátor és Dr. Bajkai István, országgyűlési képviselő
A kiállítás fővédnöke: Papp Ágnes, az ÉTA Országos Szövetségének ügyvezető igazgatója
A program művészeti vezetője: Pető Hunor Munkácsy-díjas képzőművész
Időpont: 2017. december 4. (kedd) 18.30
Helyszín: Impact Hub Budapest (1053 Budapest, Ferenciek tere 2.)
A Lámpás ’92 Alapítvány a társadalmi elfogadás, közös felelősségvállalás jegyében szeretné bemutatni sérült fiataljaik tehetségét, munkáját, életét.
Az Alapítvány képzőművészeti programjának keretében készült alkotások jól reprezentálják, hogy ezek a sérült, ám tehetséges alkotók milyen érzékenységgel tudják bemutatni a világunkat, a mindnyájunkat foglalkoztató kérdéseket.
A gödi Duna-parton megrendezett egy hetes nyári alkotótelep témája a gasztronómia világába kalauzolta a sérült alkotókat.
Ebédidő
„A régebbi táborok ideje alatt sokat beszéltünk az étkezésről, az étkezési kultúráról, az egészséges táplálkozásról, de ezt mindig az alkotói folyamattól függetlenül tettük. Most végre főszerepet kap kedvenc beszédtémánk, az étel. Étel a képzőművészetben. Először megnézzük, hogyan szerepelt a táplálék, az élelmiszer a művészet történetében, hogyan ábrázolták és milyen jelentéstartalommal a csendélettől kezdve az épület díszítésén, vagy a gyümölcsös tájképeken keresztül a táplálkozó emberig, majd megtapasztaljuk, hogyan lett része a táplálék a vizuális művészetnek, avagy hogyan ötvöződött a gasztronómia a művészetekkel. Az alkotói folyamat az idén az ábrázolt ételektől az ehető művekig tart, műfajtól függetlenül. Készítünk ehető és ehetetlen műveket, olaj-vászon festményeket, mézeskalács grafikákat, stukkókat, szendvics makettet és tájművészeti alkotásokat édes és kesernyés motívumokkal.” Pető Hunor – művészeti vezető
2018. évi alkotó táborunk művészeti előadói voltak: Pető Emese (festészet – dekupázs), Elekes Károly (Land Art), Borzai Tibor (építészet) és Daradics Árpád (festészet). Művészeti vezető Pető Hunor.
A tábor kiemelt támogatója az ÉTA Országos Szövetsége volt.
A program további működtetése mellett az Alapítvány célja egy országos tehetségkutató program kidolgozása, valamint egy speciális Európai Kortárs Művészeti Központ létrehozása.
A Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány több mint 25 éve, mintegy 160 jellemzően értelmi fogyatékos fiatal felnőtt lakhatását, ellátását, foglalkoztatását és művészeti képzését teszi lehetővé 17 önálló intézményben, emberléptékű családias környezetben. Fontos alapelv, hogy minden ellátottnak személyre szabva a lehető legmagasabb integrációt és lehetőségek széles palettáját biztosítsa. További információ: www.lampas92.hu.
A kiállítás megtekinthető 2018. január 11-ig hétköznapokon 12-18 óráig. Minden érdeklődőt szeretettel várnak a szervezők és az alkotó művészek.
Sajtóközlemény – azonnal közölhető –
ParaVán 1.0
Fogyatékkal élő művészek festményei Budapest szívében.
2018. május 17-én (csütörtökön) a Kabinet Galéria ad otthont a ParaVán kiállítássorozat első állomásának, mely a Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány, a ParaArt Egyesület és az ÉTA Országos Szövetség együttműködésének köszönhetően jött létre.
A kiállítás egy olyan művészeti program keretén belül valósul meg, amely már 15 éve biztosít lehetőséget az ország számos pontján élő tehetséges értelmi sérült felnőttnek, művészeti képzésre, illetve hogy a képzőművészet eszközeivel kifejezhessék gondolataikat, érzéseiket. A program középpontjában a tehetséggondozás és az egyénre szabott fejlesztés áll. A monotípia sorozat egyben először lesz megtekinthető.
A kiállítás címe: ParaVán 1.0
A kiállítást megnyitja: Szabó Barna, zeneszerző
A kiállítás fővédnöke: Papp Ágnes az ÉTA Országos Szövetségének ügyvezető elnöke
A program művészeti vezetője: Pető Hunor képzőművész
Időpont: 2018. május 17-én, csütörtökön 18.00 óra
Helyszín: Kabinet Galéria, 1085 Budapest, Kőfaragó u. 15.
A Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány a társadalmi elfogadás, közös felelősségvállalás jegyében szeretné bemutatni sérült fiataljai tehetségét, munkáját, életét.
Az Alapítvány képzőművészeti programjának keretében készült alkotások jól reprezentálják, hogy ezek a sérült, ám tehetséges alkotók milyen érzékenységgel tudják bemutatni a világunkat, a mindnyájunkat foglalkoztató kérdéseket.
A program további működtetése mellett az Alapítvány célja egy országos tehetségkutató program kidolgozása, valamint egy speciális Európai Kortárs Művészeti Központ létrehozása, a szervezet egy meglévő ingatlanjában.
A Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány több mint 25 éve, mintegy 160 jellemzően értelmi fogyatékos fiatal felnőtt lakhatását, ellátását, foglalkoztatását és művészeti képzését teszi lehetővé 18 önálló intézményben, emberléptékű családias környezetben. Fontos alapelv, hogy minden ellátottnak személyre szabva a lehető legmagasabb integrációt és lehetőségek széles palettáját biztosítsa. További információ: www.lampas92.hu.
A kiállítás megtekinthető 2018. június 29–ig hétköznapokon 12 – 18 óráig. Minden érdeklődőt szeretettel várnak a szervezők és az alkotó művészek.
Sajtóközlemény – azonnal közölhető –
LAURUS Díjátadó Gálaest
A Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány december 15-én rendezte meg XII. LAURUS komolyzenei díjátadó gálaestjét, a Váci Püspöki Palota dísztermében.
Az ünnepségen, mely a Szervezet 25. születésnapi programsorozatának záró állomása volt, az Alapítvány köszönetet mondott mindazon támogatóinak, akik munkásságukat, működésüket, ezzel sérült ellátottjaikat önzetlenül támogatják. Az idei évben két kitüntetés került átadásra, melyet az est fővédnöke és házigazdája, Dr. Beer Miklós Váci megyéspüspök és Varga Zoltán, az Alapítvány elnöke adott át.
Kiemelkedő és önzetlen támogatásáért, mellyel a Szervezet erzsébetvárosi Családok Átmeneti Otthonának rászoruló családjait, gyermekeit hosszú ideje és rendszeresen patronálja, továbbá az Alapítvány 15 éves kortárs képzőművészeti programjának támogatásáért díjat vehetett át Dr. Bajkai István, Erzsébetváros alpolgármestere.
Díjazott volt továbbá Nádudvari Lajos, a CHN GOLD Reklámügynökség Kft. tulajdonosa, aki közel 5 éve segíti a Szervezet arculatának, kommunikációs anyagainak kialakítását, grafikai tervezéssel, marketing tanácsadással.
A gálaest műsorvezetője Dr. Juhász Előd, zenetörténész volt. Meglepetés adventi koncertet adtak váci Bartók Béla Zeneiskola tehetséges növendékei Cs. Nagy Ildikó zongoraművész vezetésével.
Külön Püspöki kitüntetésben részesült 25 éves áldozatos építő munkájáért Makrai Józsefné, az Alapítvány tiszteletbeli kuratóriumi elnöke, aki időben felismerte, hogyan lehet a fogyatékkal élő fiataloknak az igazi otthont, családias légkört teremteni, és azt hosszú távon biztosítani.
LAURUS (jelentése: babérkoszorú, győzelem) díj – a kitüntetések mindig a legkivallóbbaknak szólnak. A díj egyben felelősséget is jelent a jövőre nézve, de biztosan tudjuk, hogy díjazottat ez még inkább arra sarkallja, hogy példamutató magatartásával továbbra is közösség érdekében tevékenykedjék. Reméljük, még sokáig jelen lesz az Alapítvány mindennapjaiban.)
A Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány immár 25 éve, mintegy 160 jellemzően értelmi fogyatékos fiatal felnőtt és rászoruló családok lakhatását, ellátását, foglalkoztatását és művészeti képzését teszi lehetővé 18 önálló intézményben, emberléptékű családias környezetben.
Közel 20 éve biztosít számura valódi munkahelyeket, ahol kézműves kismestereik környezettudatos módon re-design termékek készítésével, és hagyományőrző mesterséggel foglalkoznak.
Kortárs művészeti program keretén biztosít lehetőséget tehetséges értelmi sérült felnőtteknek, művészeti képzésre, illetve hogy a képzőművészet eszközeivel kifejezhessék gondolataikat, érzéseiket.
Sajtóközlemény – Azonnal közölhető –
ELLENTÉTEK
Fogyatékkal élő művészek festményei Budapest szívében.
2017. november 17-én a KAPTÁR Közösségi Iroda ad otthont annak a különleges kiállításnak, mely a Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány, a ParaArt Egyesület és Göd Város Polgármesteri Hivatala együttműködésének köszönhetően jött létre.
A kiállítás egy olyan művészeti program keretén belül valósul meg, amely már 15 éve biztosít lehetőséget az ország számos pontján élő tehetséges értelmi sérült felnőtteknek, művészeti képzésre, illetve hogy a képzőművészet eszközeivel kifejezhessék gondolataikat, érzéseiket. A program középpontjában a tehetséggondozás és az egyénre szabott fejlesztés áll. A kiállításon először láthatóak egyben az idei művészeti alkotótelep festményei.
A kiállítás címe: ELLENTÉTEK
gondolat:
„Életünk, gondolkodásunk és művészetünk az ellentétekre épül, az ellentétek képezik az egységes egészet. Az ellentétekre épül a világunk, és mindig megtalálhatóak a dolgokban és a jelenségekben. Ezek egymással való viszonya, párbeszéde, harca, megoldódásuk újabb ellentétek létrejöttének forrása, s ez az alapja a világ állandó mozgásának, fejlődésének. Az előző alkotótelepek témái is gyakran épültek az ellentétekre, ellentétpárokra, mint például a Kívül-belül, a Perspektíva (közel – távol), a Játék (vesztes – győztes), most viszont az ellentét párosa a főszereplő, erre fűztük fel a friss és régi élményeinket.” Pető Hunor
A kiállítást megnyitja: Szurcsik József képzőművész
A kiállítás fővédnöke: Dr. Pintér György, Göd város alpolgármestere
A kiállítás védnöke: Papp Ágnes, az ÉTA Országos Szövetségének ügyvezető igazgatója
A program művészeti vezetője: Pető Hunor, képzőművész
Időpont: 2017. november 17. 18.00 óra
Helyszín: KAPTÁR Közösségi Irodába (1065 Budapest, Révay köz 4.)
A Lámpás ’92 Alapítvány idén ünnepli fennállásának 25. évét. A kiállítás a születésnapi programsorozat kiemelt része. A szervezet a társadalmi elfogadás, közös felelősségvállalás jegyében szeretné bemutatni sérült fiataljaik tehetségét, munkáját, életét.
Az Alapítvány képzőművészeti programjának keretében készült alkotások jól reprezentálják, hogy ezek a sérült, ám tehetséges alkotók milyen érzékenységgel tudják bemutatni a világunkat, a mindnyájunkat foglalkoztató kérdéseket.
A gödi Duna-parton megrendezett nyári alkotótelep kiemelt támogatója az ÉTA Országos Szövetsége volt.
A program további működtetése mellett az Alapítvány célja egy országos tehetségkutató program kidolgozása, valamint egy speciális Európai Kortárs Művészeti Központ létrehozása, a szervezet egy meglévő ingatlanjában.
A Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány immár 25 éve, mintegy 160 jellemzően értelmi fogyatékos fiatal felnőtt lakhatását, ellátását, foglalkoztatását és művészeti képzését teszi lehetővé 18 önálló intézményben, emberléptékű családias környezetben. Fontos alapelv, hogy minden ellátottnak személyre szabva a lehető legmagasabb integrációt és lehetőségek széles palettáját biztosítsa. További információ: www.lampas92.hu.
2017. évi alkotó táborunk művészeti előadói voltak: Szabics Ágnes (grafika – nyomatok), Pető Emese (festészet – dekupázs), Elekes Károly (Land Art), Borzai Tibor (építészet) és Daradics Árpád (festészet). Művészeti vezető Pető Hunor.
A kiállítás megtekinthető 2017. december 8-ig hétköznapokon 9-19 óráig. Minden érdeklődőt szeretettel várnak a szervezők és az alkotó művészek.
Sajtóközlemény – Azonnal közölhető –
FESTETT RAGYOGÁS
Értelmi fogyatékos fiatalok festményei Budapest szívében.
2017. október 19-én a K11 Művészeti és Kulturális Központ ad otthont a kiállításnak, mely a Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány, a ParaArt Egyesület és Erzsébetváros Polgármesteri Hivatala együttműködésének köszönhetően jött létre.
A kiállítás egy olyan művészeti program keretén belül valósul meg, amely már 15 éve biztosít lehetőséget az ország számos pontján élő tehetséges értelmi sérült felnőtteknek, művészeti képzésre illetve, hogy a képzőművészet eszközeivel kifejezhessék gondolataikat, érzéseiket. A program középpontjában a tehetséggondozás és az egyénre szabott fejlesztés áll.
A kiállítás címe: Festett ragyogás
A kiállítást megnyitja: Szurcsik József képzőművész
A kiállítás fővédnöke: Dr. Bajkai István, Budapest VII. kerületének alpolgármestere
A kiállítás védnöke: Papp Ágnes, az ÉTA Országos Szövetségének ügyvezető igazgatója
A program művészeti vezetője: Pető Hunor, képzőművész
Időpont: 2017. október 19. 18.00 óra
Helyszín: K11 Művészeti és Kulturális Központ (1075 Budapest, Király u. 11.)
A Lámpás ’92 Alapítvány idén ünnepli fennállásának 25. évét. A kiállítás a születésnapi programsorozat kiemelt része. A szervezet a társadalmi elfogadás, közös felelősségvállalás jegyében szeretné bemutatni sérült fiataljaik tehetségét, munkáját, életét.
Az Alapítvány képzőművészeti programjának keretében készült alkotások jól reprezentálják, hogy ezek a sérült, ám tehetséges alkotók milyen érzékenységgel tudják bemutatni a világunkat, a mindannyiunkat foglalkoztató kérdéseket.
A program alkotásai az elmúlt években számos kiállítással mutatta be a fogyatékkal élő alkotók tehetségét, ezáltal az Alapítvány tevékenységét, mely egyben társadalmi érzékenyítő projekt is.
Az évenként megrendezésre kerülő nyári alkotótelepek kiemelt támogatója az ÉTA Országos Szövetsége.
A program további működtetése mellett az Alapítvány célja egy országos tehetségkutató program kidolgozása, valamint egy speciális Európai Kortárs Művészeti Központ létrehozása, a szervezet egy meglévő ingatlanjában.
A Lámpás ’92 Közhasznú Alapítvány immár 25 éve, mintegy 160 jellemzően értelmi fogyatékos fiatal felnőtt lakhatását, ellátását, foglalkoztatását és művészeti képzését teszi lehetővé 18 önálló intézményben, emberléptékű családias környezetben. Fontos alapelv, hogy minden ellátottnak személyre szabva a lehető legmagasabb integrációt és lehetőségek széles palettáját biztosítsa. További információ: www.lampas92.hu.
A kiállítás megtekinthető 2017. november 1-ig hétköznapokon 10-18 óráig, illetve a rendezvények ideje alatt.
Minden érdeklődőt szeretettel várnak a szervezők és az alkotó művészek.